Shoulder season v Dominikánské republice? Karibik nyní slibuje dobré počasí a nízké ceny

Hlavní sezóna exotiky skončila, dovolenkové období se momentálně soustředí na Evropu. Cestovní ruch však zná pojem shoulder season – ta slibuje stále příjemné počasí a zejména nižší ceny.

Dominikánská republika je oblíbenou volbou i během tzv. Dominikánské republiky. shoulder season.
Shoulder season je jakási mezisezóna mezi hlavní a tzv. nízkou sezónou. Ta činí momentálně levnou i Dominikánskou republiku, která je i během hlavní sezóny známá jako nejlevnější exotika v Karibiku – s dubnem však cenovky klesají ještě níže a all inclusive týden v Dominikánské začíná už pod tisícovkou.

Sezóna evropských ostrovů je zde, slovenské rekreantů přesto stále láká kousek exotiky v podobě Dominikánské republiky v dalekém Karibiku.

Jedná se o jednu z nejoblíbenějších pandemických destinací – po celou dobu známá jako exotika bez testu i bez karantény, přestože dnes je to již téměř samozřejmostí, zároveň jsou příznivými i cenovky, které začínají na částce od tisíce na sedm nocí.

Díky tomu je Dominikánská republika jednou z nejdostupnějších all inclusive exotických destinací.

„Říká se, že dovolenkový koncept all inclusive pochází právě z Karibiku a Dominikánská republika je jeho synonymem. Každý pobyt zahrnuje tento typ stravování, cestovatelé tak nemají dodatečné náklady na jídlo,“ dodává Petra Mladá z Pelikán.sk.

Zejména u Dominikánské republiky se podle Mladé vyplatí pohlédnout po kompletních pobytových balících cestovních kanceláří – rekreantů vyjdou nejlevnější. Samotná letenka začíná na cenovce od přibližně 700 eur zpátečně, kompletní dovolená na týden se stravováním formou all inclusive od přibližně 1000 eur.

Pro rekreanty má několik doporučení: „Vybírat je třeba minimálně čtyřhvězdičkový hotel, důležitým je i období.” Hlavní sezóna trvá od listopadu do března, momentálně probíhá tvz. shoulder season, tedy období mezi hlavní a tzn. nízkou sezónou.

Její hlavní výhodou je méně turistů, ale také nižší cenovky. Počítat je třeba se srážkami či mořskými řasami, přesto je duben či květen stále poměrně dobrým časem na návštěvu. \“Dovolenkářům vysloveně nedoporučujeme návštěvu na přelomu srpna a září, kdy hrozí možnost hurikánu,\“ upozorňuje Mladá.

Punta Cana, Dominican Republic, Beach, Island, Turquoise Colored

Nejoblíbenější lokalitou je pláž Bavaro, která je známá jako jedna z nejkrásnějších pláží na světě, v letovisku Punta Cana na východním pobřeží. Oblíbeným je také letovisko Bayahibe na jižním pobřeží.

Mladá doporučuje vyhýbat se severu – láká sice nižšími cenami hotelů, je to však oblast vhodná spíše pro ty, kteří rádi surfují na vlnách oceánu.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram