Herec tancoval nahý na posvátné hoře. Za trest ho deportují

Kanadský herec a samozvaný guru Jeffrey Craigen čelí vyhoštění z indonéského ostrova Bali poté, co zveřejnil na internetu video, ve kterém nahý tančí na místní posvátné hoře, informuje agentura AFP.

Craigen v předmětném videu tančí maorijský rituální tanec Haka na vrcholu sopky Batur, kterou mnozí Balijci považují za posvátnou.

Zadrželi ho v pondělí po několika stížnostech ze strany uživatelů sociálních sítí, kteří ho obviňovali, že nerespektuje balijské náboženské hodnoty. Samotný Craigen tvrdí, že nevěděl o tom, že jde o posvátné místo.

Craigen momentálně čeká na deportaci z Indonésie, avšak tamní představitelé uvedli, že letecké společnosti nejsou moc ochotny být v této věci nápomocné, jelikož Kanaďan není očkován proti koronaviru.

„Aerolinie nesouhlasily (s jeho přepravou),“ řekl v úterý pro AFP šéf imigračního úřadu v balijském hlavním městě Denpasar Jamaruli Manihuruk.

Bali, Indonesia, traveler on tree house at Diamond Beach in Nusa Penida Island.

Dodal, že Craigen byl v Indonésii od konce roku 2019 jako turista a za účelem studia alternativních metod pro léčbu osteoporózy.

Místní představitelé avizovali, že ho dopíší na černý seznam, což mu zabrání v tom, aby se mohl v blízké budoucnosti vrátit na Bali.

Z Bali bylo loni deportováno kvůli nevhodnému chování téměř 200 lidí někteří z nich proto, že nedodržovali protipandemická pravidla.

V roce 2019 vzbudil například pohoršení český pár, který zveřejnil video, ve kterém se žena směje na balijském chrámu, zatímco její partner jí šplouchá na záda posvátnou vodu. Dvojice se musela následně podrobit očistnému rituálu, který vedl hinduistický duchovní.

Manihuruk všem cizincům na Bali vzkázal, aby se „chovali v souladu s respektováním našich zákonů a balijských kulturních hodnot“.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram